saobraćajni prekršaj
2
Postovani,
Zeleo bih, ukoliko je moguce, dobiti pravni savet od Vas.
Verovatno ste upoznati sa trenutno aktuelnim strajkom policije. Registracija za automobil mi je istekla 14.12.2011.g.Ja sam obavio tehnicki pregled,napravio novu polisu osuguranja i platio sve potrebne dadzbine i potrebnu dokumentaciju predao na salteru MUP-a 12.12.2011.g.Nove tablice ne mogu dobiti zbog vec pomenutog strajka policije.Automobil vozim sa starim tablicama.Interesuje me da li je ovo prekrsaj i mogu li biti kaznjen zbog istog .
— anonimno

Poštovani,

Nemogućnost da zbog štrajka policijskih službenika uredno registrujete svoje vozilo ne daje Vam za pravo da upravljate neregistrovanim vozilom. Ukoliko budete uhvaćeni u vožnji, učinićete prekršaj. Smisao štrajka je između ostalog i u tome da se obustavom rada uskrati mogućnost ljudstvu da ostvari neka prava odnosno da im se uskrati pružanje usluga. Da je suprotno štrajk ne bi imao nikakvog smisla.

napravio sam saobracajni prekrsaj iz clana332 st1 tacka 8. vozio sam zenu na hitnu pomoc( i imam dokaz)gde sam u naseljenom mestu sa ogranicenjem 50km na sat vozio 85km na sat bez dece u autu i bez ugrozavanja saobracaja. pa je moje pitanje dali postoji mogucnost da mi se dozvola neoduzme jer mi je dozvola kao preduzetniku preko potrebna.

unapred zahvalan na odgovoru.
borislav sojic

Poštovani,

Za učinjeni saobraćajni prekršaj iz pomenutog člana predviđena je samo novčana kazna u iznosu od 6.000 do 20.000 dinara ali se kumulativno izriče i mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje trideset dana (član 338 stav 1 tačka 5). Tačnu visinu kazne odrediće sud nakon sprovedenog prekršajnog postupka u kome ćete biti u mogućnosti da iznesete sve činjenice koje idu Vama u prilog kao i da date činjenice potkrepite dokazima.

Pravne oblasti
Oznake